Müzayede Kuralları

1- Online müzayedelere  katılabilmek için öncelikle  '' Üye Ol '' bölümünde yer alan  bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması gereklidir.

2- Müzayedelerde  açılış fiyatı önceden belirlenmiş olup,ürün görsel ve bilgilerinin altında  yeralan kutucuğa rakam girilerek ve pey ver butonu tıklanarak pey verme işlemi gerçekleşir.

3- ''Nova Mezat'' müzayedelerinde tarafımızdan ilan edilen bitiş tarih ve saati sonunda ürün,  ürüne en yüksek peyi veren Alıcıya ihale olunur.

4- 'Online Müzayedelere  katılanlar tarafından  verilen peylerin kim tarafından, hangi tutarda verildiği şirketimizce şifrelenerek güvenlik altına alınır ve  bu bilgiler her ne sebeple olursa olsun üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

5- ''Nova Mezat '' müzayedelerde  satıcı değil, satışa aracılık eden kurumdur. Nova Mezat'ın iş bu aracılık hizmeti nedeniyle hak kazanacağı % 15 komisyon + KDV alacağı müzayede sona erdiği andan itibaren muaccel olacaktır.

6- Satın almaya hak kazanılan ürünün bedeli; Kredi kartı veya havale yoluyla peşin olarak müzayede bitim süresi  itibariyle  7 ( Yedi ) gün içerisinde ödenmelidir.'' Nova Mezat'' ın bu sürede bedeli ödenmeyen ürünleri iptal etme hakkı saklıdır.

7- '' Nova Mezat'' müzayedelerinde yer alan herhangi bir ürünü müzayededen geri çekmek, farklı bir ürün ile birleştirmek , fiyatta değişiklik yapmak hakkına sahiptir.

8- Online Katalogda yayınlanan her türlü görsel, açıklama '' Nova Mezat'' ın yazılı izni olmadıkça kısmen veya tümüyle yayınlanamaz.

9- ''Nova Mezat'' müzayedede yeralan ürünlerin gözle görülür şekilde fotoğraftakinden farklı olması , açıklamada belirtilmeyen şekilde kusurlu olması sebebiyle ürün iadesini kabul eder. Aksi durumda ''Alıcının '' online müzayedede yeralan ürünü keyfi veya kendisinden kaynaklanan bir hata sonucu iade isteğini  kabul etmeme hakkına sahiptir.

10- Üyeler; Müzayede katılım sözleşmesinde yeralan adresinin yasal tebligat adresi olduğunu , belirtilen telefon ve email adresinin halen kullanımda, geçerli  ve güncel olduğunu beyan ve kabul etmiş olurlar. Ürünün, Üyenin online üyelik formunda belirttiği posta adresine , verilen bilgilerdeki yanlışlık, adres değişikliği, adresine geç ulaşma ve kargodaki gecikmeler nedeniyle geç ulaşması nedeniyle '' Nova Mezat'' sorumlu tutulamaz. Alıcının, belirttiği adreste bulunmaması / kargo şirketince belirtilen sürede kargonun, bizzat kargo şirketinden alınmaması nedeniyle ürünün teslim edilememesi ve tarafımıza iade olmasından kaynaklanacak ek kargo giderleri alıcıya aittir.

11- Sitemize kayıt esnasında vermiş olduğunuz email adresinize ve cep telefonunuza , firmamız bilgilendirme mesajları gönderilebilir. Bu mesajları almak istemiyorsanız , iletisim@novamezat.com adresine SMS İPTAL veya E-MAIL İPTAL yazılı mesaj göndermeniz yeterlidir.

12- ''Alıcılar '' satın aldıkları  ürün veya ürünlerin mülkiyetine ; ürün/ürünlerin bedelini tam ve eksiksiz ödedikten sonra hak kazanırlar.

13- Şirketimiz, müzayede  kurallarına uygun olmadığını düşündüğü durumlarda  kullanıcı hesabını askıya almak ve sona erdirmek hakkına sahiptir.

14- Online müzayedelerimize iştirak eden tüm üyelerimiz müzayede kurallarımızı peşinen kabul etmiş sayılırlar ve taraflar arasında doğan uyuşmazlıklarda T.C istanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.